TECHNOLOGIA

 

ACETATE

Octan celulozy (inaczej Zylonit lub Zyl) – jest to najczęściej obecnie stosowany materiał w produkcji plastikowych opraw okularowych. Materiał ten powstaje przez zmieszanie włókien bawełnianych z plastyfikatorami i stabilizatorami. Powstałe półsyntetyczne tworzywo sztuczne charakteryzuje się wspaniałymi kolorami zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz oraz niepowtarzalnymi teksturami.

TR 90 (GRILAMID)

Wysokiej jakości odmiany nylon, wyjątkowo odporny na rozciąganie i wyginanie. Materiał jest bardzo elastyczny, lekki i wytrzymały. Najczęściej stosowany do produkcji wtryskowych opraw okularowych i sportowych okularów przeciwsłonecznych.

 

MONEL

Jedna z grupy stopów niklu i miedzi składający się z około dwóch trzecich niklu i jednej trzeciej miedzi z niewielkimi ilościami żelaza, manganu, węgla i krzemu.

Jego ciągliwość i odporność na korozję czyni go jednym z najczęściej stosowanych materiałów do produkcji opraw okularowych.

 

NICKEL SILVER

Srebro niklowe (inaczej Alpaca lub German Silver) – zawiera ponad 50% miedzi, 12-25% niklu, a resztę cynku, bez srebra!  Był i prawdopodobnie nadal jest najpopularniejszym metalem wykorzystywanym do produkcji opraw okularowych. Idealnie nadaje sie do produkcji zawiasów, mostków, wewnętrznych rdzeni do zauszników opraw plastikowych i innych elementów opraw.

 

TITANIUM

Tytan to srebno szary metal stosowany do wszystkiego od implantów po zastawki serca. Idealny  również do produkcji opraw okularowych. Niestety jast to jeden z najdroższych materiałówi dostępnych na rynku co utrudnia zdobycie mu popularności.

 

BETA - TITANIUM

Jest to stop tytanu i innych metali takich jak nikiel lub miedź. Jest to tańsza alternatywa dla czystego tytanu. Jest również lekki, mocny i odporny na korozję jak tytan.

 

BERYL

Jest rzadko spotykanym metalem i należy do najlżejszych materiałów konstrukcyjnych. Jest tańszą alternatywą dla tytanowych okularów. Jest odporny na korozję, bardzo silny i bardzo elastyczny.

 

STAINLES STEEL

Stal nierdzewna  to stop stali i 10-30% chromu oraz czasami innych pierwiastków jak mangan czy nikiel. Dzięki  swym właściwościom jest świetną alternatywą dla tytanu.  Oprawki wykonane ze stali nierdzewnej charakteryzują się dużą wytrzymałością, lekkością i sprężystością.

© 2018 Copyright - Created by Dagmara Uhl